پنج شنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
خانه / خانواده / کارهایی که افراد فقیر هر روز انجام می دهند

کارهایی که افراد فقیر هر روز انجام می دهند

۱۰ کاری که افراد فقیر هر روز انجام میدهند  

فقر

 

افراد فقیر عادات فقیر دارند، افراد ثروتمند عادات ثروتمند. نه چیزی بیشتر، نه کمتر.

افراد موفق رنگ خونشان قرمز تر، هوش شان بیشتر و علم شان تخصصی تر نیست ! آنها تنها یکسری عادات موفق دارند. همین روال نیز برای افراد فقیر صادق است. انسان ها عاداتشان را میسازند و سپس ،عادت ها انسان ها را میسازند. این یک اصل است. شما با انجام یک سری کارهای خاص که قبلا آنرا انجام نداده بودید برنامه ای به ضمیرناخودآکاهتان میدهید. ضمیرناخودآگاهتان که مرکز فرماندهی عادات انسان است قابلیت تشخیص خوب یا بد بودن عادات یا برنامه داده شده را ندارد و هرآنچه به آن بدهید، همان را به شما پس میدهد. بعد از برنامه ریزی ضمیرناخودآگاه از آن به بعد آن رفتارهای خاص تبدیل به عادات میشوند، اگر آنها را انجام ندهید ضمیر ناخودآگاهتان در شما تمایل و ضرورت ایجاد میکند تا آنرا انجام دهید، مانند سیگار کشیدن و ورزش کردن… هردوی آنها عادت هستند.

 

۱۰ کاری که افراد فقیر هر روز انجام میدهند :

 

۱- بیشتر و سخت تر از دیگران کار می کنند :

نظر عوام و مردم عادی، افراد فقیر “تنبل” هستند، اما در واقع کاملا برعکس است. افراد فقیر بیشتر و سخت تر از افراد ثروتمند کار میکنند. افرادی که اضافه کاری های بیشتری قبول میکنند معمولا فقیر تر از دیگر کارمندها هستند. این افراد فقط میتوانند دستورات را اجرا کنند و زمانشان را در برابر پول معامله کنند. عادت این افراد هرگز به آنها اجازه نخواهد داد “کار-آفرین”-ی کنند و پولشان برایشان کار کند.

 

۲- اهمیتی به غذای که باید بخورند ،نمی دهند :

افراد فقیر توجه کمی به غذایی که میخورند میدهند. آنها دارای این طرزفکر هستند که “غذا فقط برای سیر شدن است و با هرچیزی میتوان سیر شد، بهتر است پول خود را جمع کنیم تا روزهای بدتر از این نبینیم” این عادت میتواند بدتر از این یا ملایم تر از این نیز باشد، افرادی که در سر کار به خاطر صرفه جویی غذای ناسالم اما ارزان قیمت میخورند نیز شامل این دسته افراد میشوند… افراد ثروتمند به سلامتی خود بیشتر از پول توی جیبشان اهمیت میدهند.

 

۳- بدنبال خانه اجاره ای می گردند :

افراد فقیر، مخصوصا در مناطق پایین شهر، یکی از دغدغه های فکری آنها خانه شان است. کجا و با چه اجاره ای مستاجر شوند. این تبدیل به عادت شده است برای افراد فقیر. آنها میدانند باید در یک برهه خاصی از سال بدنبال خانه بگردند… شاید به ظاهر برایشان عادی شده است ، اما این طرز فکر باعث میشود هر روز در شرایط بدتر یا درجا باقی بمانند.

اگر شما هم این عادت را دارید، شاید اوایل دشوار باشد آنرا ترک کنید، اما به هر نحوی شده باید از دست آن خلاص شوید.

 

۴- چهارساعت قبل از شروع کارشان می خوابند :

شاید به ظاهر عجیب باشد.

اما افراد ثروتمند ۳ ساعت قبل از شروع کارشان از خواب بیدار میشوند در صورتی که تنها ۳% از افراد فقیر حاضرند اینکار را انجام دهند. در واقع افراد فقیر ۳ ساعت قبل از شروع کارشان میخوابند ! اغلب اوقات به خاطر چند شیفت کار کردن کارگران یا کارمندان است که چنین فاجعه ای روی میدهد.

 

۵- از جواب رد شنیدن از کسی که دوستشان دارند، می ترسند :

افراد فقیر، به شدت از جواب رد شنیدن از فردی که عاشقش هستند میترسند. افراد ثروتمند با اینکه اعتبار اجتماعی بیشتری از افراد فقیر دارند اما کمتر از جواب رد شنیدن میترسند، در صورتی که افراد فقیر برای خود غرور و شخصیتی به مراتب بیشتر از دیگران می سازند تا حدی که از شکسته شدن شخصیت کاذبشان توسط دیگران میترسند.

 

۶- خودشان را به دست سرنوشت می سپارند :

با توجه به اینکه فقر و فلاکت حاصل تصمیم اشتباه است. اما معمولا از خیلی قبل تر این تصمیم توسط دیگری)اگر اراده ای بر خودمان نداشته باشیم)برای ما گرفته میشود.

تحقیقات ثابت کرده :

اگر شما در کودکی فقر و فلاکت را تجربه کردید، ۳ تا ۴ مرتبه بیشتر تمایل به عدم ادامه تحصیل و ورود به دانشگاه خواهید داشت.

اگر کودکی تان را در فقر و فلاکت گذرانده اید، ۵ مرتبه بیشتر تمایل به عدم ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی خواهید داشت. به زبان ساده تر، اگر هیچ کاری نکنید، خود به خود به سمت نتیجه تصمیم اشتباهی که شخص دیگری قبلا گرفته است هدایت خواهید شد… مراقب باشید.

 

۷- کودکانی فقیر بزرگ می کنند :

درآمد کودک در آینده، نسبت مستقیمی با درآمد والدینش خواهد داشت.

به عبارتی، اگر شما کارآفرینی کنید، و از وضعیت موجودتان رهایی یابید، چیزی کمتر از یک اسطوره نخواهید شد…

 

۸- با درد زندگی می کنند :

افرادی که سالانه کمتر از ۱۲ میلیون درآمد دارند. معمولا نقص بدنی بیشتر نسبت به دیگر افراد دارند. آنها به نسبت بیشتری به دکتر مراجعه میکنند و به نسبت بیشتری به دیگران مریض میشوند.

 

۹- به داشتن رفاه علاقه ای ندارند :

بله… شاید در ظاهر اینطور نباشد اما افراد فقیر شدیدا از داشتن رفاه فراری اند. آنها باور کرده اند زندگی باید سخت باشد، اگر زندگی در رفاه و آسایش باشد احتمالا یک جای کار ایراد دارد… ثروتمندان هم چنین فکر میکنند؟

 

۱۰- تنها و مهم ترین هدف زندگی شان “زنده ماندن” است :

افراد فقیر نه هدف خاصی دارند، نه مسیر خاصی. آنها هر روز را می گذرانند فقط با یک هدف : زنده سپری کردن روز. تاسف بار است اما واقعا اینچنین است. شما از افراد فقیر بپرسید آیا هدفی دارید که به آن نرسیدید احتمالا جواب منفی است. آنها هدف هایشان را بر اساس توانایی هایشان که قبلا مقدار آنها توسط دیگران به آنها ثابت شده تعیین میکنند. یعنی بر اساس خاطرات و رویداد های گذشته شان برای آینده شان تصمیم میگیرند… اما افراد ثروتمند بر اساس آینده ای که در ذهنشان تصور میکنند هدفشان را تصور می کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.